משטחי דשא

בשנים האחרונות תחום עיצוב הגינה התפתח לא מעט, ובגינותיהם של בתים רבים בוחרים לשלב משטחי דשא כדי להפוך את הגינה, ובעיקר את החצר, למסוגננת ויפה יותר. כל זאת, לצד אלמנטים נוספים, המשולבים גם הם לצד הדשא עצמו, שיחד יוצרים מראה מיוחד ובעיקר – מושקע. ניתן למצוא כיום מבחר של משטחי דשא באיכויות שונות, בגוונים שונים של ירוק וכמובן גם בטווח רחב של מחירים. לכל משטח דשא מאפיינים שונים וכל אחד מתאים לתנאים מסוג אחר.

על האפשרויות המוצעות כיום

אם אתם מחפשים משטחי דשא לגינה שלכם, במסגרת עיצובה מחדש, תגלו שהמבחר הוא רחב מאד. ישנן חברות שונות בשוק, כמו TRFMARKETINF, שמציעות זרעי דשא מסוגים שונים על מנת לאפשר לכל אחד לאתר את משטח הדשא המתאים לגינה שלו, ובהתאם גם לסגנון העיצובי המבוקש. הנה כמה מהסוגים המובילים, המוצעים כיום:

  • דשא אלטורו – דשא מסוג זה נחשב לדשא נעים מאד וגם רך. מי שמחפש משטחי דשא עמידים, שמסוגלים להתמודד עם תנאים שונים וקל גם לתחזקם, מומלץ לו לרכוש זרעי דשא מסוג זה. את הדשא מסוג אלטורו אפשר להתקין בגינות בהן התנאים כוללים צל וגם שמש ואחד מיתרונותיו המשמעותיים שלו הוא שמדובר בדשא בעל יכולת שיקום נהדרת. גם אם לא משקים אותו, ואפילו מזניחים אותו מסיבה כלשהי, הוא מצליח להשתקם ולהתחזק.
  • דשא פספלום – דשא זה הוא בעל מראה מיוחד מאד, בהשוואה לסוגי הדשא האחרים. הוא נחשב לרך במיוחד ומצליח להתמודד בהצלחה עם מליחות רבה הן באוויר והן בקרקע. רבים, המתגוררים בסמוך לים, בוחרים לשלב אותו בגינות בשל כמות רבה של מלחים באוויר וגם בקרקע כמובן. דשא מסוג זה דורש תחזוקה רבה, כיסוח, דישון וגם השקיה באופן סדיר.
  • דשא קוקויה – אם אתם מחפשים זרעי דשא שמציעים דשא רך, בהיר וגם כזה שעמיד בתנאים שונים, מדובר בסוג שוודאי יתאים לכם. דשא קוקויה נחשב לפופולארי ביותר בישראל, ובעיקר בשל תכונותיו. אפשר לשלב אותו בגינות גדולות מאד וגם בפארקים, החשופים לשמש רבה

כיצד בוחרים את המשטח המתאים

בעת בחירת דשא, חשוב להתייחס אל כמה פרמטרים, המסייעים בבחירה נכונה ומתאימה:

  • מהם תנאי המקום – ישנם סוגי דשא המתאימים לאזור לח, ישנם כאלה המצליחים להתמודד עם קרקע מלוחה וישנם סוגים של דשא הנחשבים לאידיאליים למרחבים גדולים. חשוב לבדוק מהם תנאי המקום, מהי עוצמת השמש וכמובן גם הלחות שבאזור.
  • מידת התחזוקה הנדרשת – ישנם סוגים של דשא הזקוקים לתחזוקה רבה מאד, בעוד שאחרים אינם זקוקים לכזו. תחזוקה רבה כוללת גם השקיה רבה של מים, דישון וכיסוח. ולכן, אם אתם לא יכולים להשקיע בכך, כדאי לכם לבחור זרעי דשא שיפיקו דשא שאיננו מצריך תחזוקה גבוהה, או אפילו תחזוקה יקרה. אם אתם יכולים ומעוניינים להשקיע בכך, תוכלו למצוא מבחר של סוגים מתאימים.
phone icon Whatsapp icon