מציג תוצאה אחת

מהו טוף לעציץ?

טוף כחיפוי עליון לאדמה בעציץ הוא פתרון חיוני עבור צמחים המגודלים במכלים סגורים, כמו עציצים ואדניות. בעוד שקרקע גן רגילה עשויה להתאים לצמחים הגדלים באדמה הפתוחה, הרי שצמחי עציץ דורשים פתרון חיפוי מיוחד מעל האדמה שיכול לענות על צרכיהם הספציפיים.

כיצד טוף לעציץ כפתרון חיפוי תורם לאוורור ולאיזון רמות הלחות?

אחת הסיבות העיקריות לשימוש בטוף כשכבת חיפוי מעל אדמת העציץ היא יכולתו לאפשר אוורור מספיק של הקרקע תוך שמירה על רמת לחות אופטימלית. המבנה הנקבובי של שכבת טוף מעל האדמה מאפשר לאוויר לחדור בקלות דרך החיפוי אל הקרקע, מה שמבטיח אספקת חמצן הולמת לאזור השורשים. ללא אוורור מתאים, הקרקע עלולה להתדחס ולמנוע מעבר אוויר לשורשי הצמחים, מה שיוביל בסופו של דבר לנזק בלתי הפיך ואף למותו של הצמח. בנוסף לכך, חיפוי טוף מסוגל לספוח ולאגור כמויות גדולות של מים, תוך שחרור הדרגתי שלהם אל הקרקע שמתחתיו בהתאם לצורכי הצמח. תכונה זו מאפשרת שמירה על רמת לחות יציבה בקרקע ומונעת הן התייבשות והן עודף השקיה. שמירה על איזון הלחות חשובה במיוחד בעציצים, מכיוון שנפח האדמה המוגבל מקשה על ויסות עצמי של רמת המים, בניגוד לצמחים הגדלים בקרקע פתוחה.

כיצד טוף לעציץ מסייע בניקוז תקין?

שימוש בטוף כשכבה מעל אדמת העציץ יכול למנוע בעיות נפוצות הקשורות לגידול צמחים במכלים סגורים, כמו הצטברות מי השקיה עודפים. כאשר מי ההשקיה מצטברים בתחתית העציץ ואינם מנוקזים כראוי דרך שכבת הקרקע, הדבר גורם לשורשים להירקב. המבנה הנקבובי של שכבת טוף מאפשר ניקוז יעיל של עודפי מים דרך החיפוי אל מחוץ לעציץ, ובכך מונע את הבעיה מלכתחילה. דחיסת קרקע היא תופעה נוספת שעלולה להתרחש בעציצים, במיוחד כאשר לא קיים חיפוי הולם. לאורך זמן, האדמה החשופה מתכווצת, מתייבשת והופכת לדחוסה יותר, מה שמקשה על חדירת מים, אוויר ושורשים. שכבת טוף לעציץ כחיפוי, לעומת זאת, שומרת על פני הקרקע אווריריים ויציבים לאורך זמן, ללא קשר למספר מחזורי ההשקיה או הגיל של העציץ.

מחפשים טוף לעציץ?

טי.אר.אף טרופ שיווק היא המקום הנכון לפנות אליו. החברה מתמחה בשיווק מוצרים לבית ולגן, כולל טוף לעציץ. למידע נוסף, צרו קשר בטלפון 050-7647756. נשמח לעמוד לרשותכם.

phone icon Whatsapp icon