השקיית דשא

שתלתם דשא חדש בגינה שלכם? מודעים לצורך בחיסכון במים, אך מצד שני רוצים לשמור על הדשא שיישאר ירוק, רענן וגם יפה? אם כן, קיימות שיטות שונות כיום של השקיית דשא, שחלקן הגדול מסייע בחיסכון במים, מצד אחד, אך גם מאפשר לדשא עצמו לקבל בדיוק את כמות המים שלה הוא זקוק. פתרונות אלה מוצעים על ידי חברות שונות, כמו חברת TRF MARKETING למשל, והם מאפשרים לכל מי שמעוניין להתקין אותם בגינה שלו, לעשות זאת בכמה צעדים פשוטים ולא בהכרח בעזרתם של אנשי מקצוע בתחום.

פתרונות השקיית דשא מתקדמים ויעילים

בין אם יש לכם משטחי דשא ענקיים או אולי משטחים קטנים בגינה הפרטית שסמוכה לבית, חשוב להקפיד ולהשקות אותם, ובמקביל גם לזכור שצריך לחסוך במים. ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום ההשקיה וניתן למצוא כיום בשוק הישראלי מבחר של פתרונות מתקדמים ויעילים המאפשרים השקיית דשא בצורה חכמה יותר וגם חסכונית. בחברת TRF MARKETING למשל, מציעים לכם צינורות השקיה, המשלבים טפטפות מיוחדות, המווסתות את כמות המים, היוצאת מהן. צינורות אלה מגיעים באורכים שונים וניתן להתאים אותם לשטח הגינה עצמה. השקיית דשא באמצעות מערכות אלו מאפשרת לשלוט על כמות המים היוצאת אך גם לספק לדשא בדיוק את מה שהוא צריך.

טיפים להשקיה בחודשי הקיץ החמים

בקיץ, כשהטמפרטורות גבוהות, הדשא שלכם, אם לא תדאגו להשקות אותו, עשוי להתייבש. משטחי דשא, ולא משנה מהו גודלם, זקוקים למים, ובמיוחד בחודשים החמים. אפשר לשמור עליהם ירוקים ורעננים גם כשחם בחוץ, ואפילו מבלי לבזבז כמויות רבות של מים. הנה כמה דרכים לעשות זאת:

  • תכנון הגינה מראש, שילובם של פתרונות ההשקיה כמו הצינורות והטפטפות, כל אלה יאפשרו לדשא שלכם לעבור את הקיץ בשלום וליראות נהדר.
  • שימוש בבקר השקיה, שמפעיל את מערכות ההשקיה בגינה שלכם באופן אוטומטי ובפרקי זמן קבועים, עליהם החלטתם מראש, הוא פתרון מצוין. חשוב לזכור שהשקיה נכונה של דשא היא לא רק מספר הפעמים שמשקים אותו (תדירות ההשקיה) הוא גם משך הזמן שבו פועלת ההשקיה עצמה. ולכן, תכנתו את המערכת כך שהדשא שלכם יקבל את הכמות הנדרשת לו ובאופן תדיר.
  • כדי שתדעו כיצד לקבוע את תדירות ההשקיה ומשך ההשקיה – הפעילו את המערכת שברשותכם, ובדקו תוך כמה זמן המים מגיעים לעומק של 15 ס"מ. משך הזמן שלוקח להם להגיע לעומק כזה, הוא משך הזמן שבו על הטפטפות או הממטרות לפעול. בדרך זו הדשא שלכם יקבל את כמות המים הנדרשת לו וגם יחזיק מעמד זמן רב (בזכות השורשים העמוקים שלו).
  • התייעצו עם מומחים בתחום. אם אתם מתקשים לתכנן נכון את ההשקיה, זה הזמן לפנות אל חברות המתמחות בכך ולקבל מהם טיפים ופתרונות שיעזרו לדשא שלכם להחזיק מעמד ולעבור בהצלחה גם את החודשים החמים.
phone icon Whatsapp icon